Tapetų parinkimas

Namų sienų paviršius užima didžiausią plotą, taigi sienų apdailos medžiagų parinkimas yra labai svarbi interjero projekto dalis. Kadangi ornamentikos, spalvų ir faktūrų pasirinkimas yra labai didelis, aptarsime kelis svarbius dalykus į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį renkantis tapetus.


Dekoruojant sienas visai nebūtina tais pačiais tapetais išklijuoti visas kambario sienas. Paprastai tą pačią kolekciją sudaro keli skirtingų ornamentų ir lygaus fono tapetai. Rinkitės stambesnio rašto, akcentinius tapetus vienai sienai, kurią norite pabrėžti, pavyzdžiui miegamojo siena prie galvūgalio arba svetainės siena už sofos. Kitoms sienoms parinkite tos pačios ar artimos spalvos ramesnius vienspalvius tapetus. Taip būsite tikri, kad patalpa neatrodys vizualiai perkrauta ir apsunkinta. Taip pat turėtumėte žinoti, kad stambūs tapetų raštai optiškai šiek tiek sumažina erdvę. Taigi esant nedidelei patalpai, ornamentika turėtų būti panaudota saikingai. Kitas variantas – pasirinkti tokius tapetus, kurių fonas ir ornamentas mažiau kontrastuoja. Tokie vienspalviai arba su vos matomu ornamentu tapetai yra puikus fonas, išryškinantis interjere esančius baldus ir kitus interjero elementus.


Skirtingi tapetai gali būti derinami ir toje pačioje sienoje horizontaliai perskiriant juos medine ar gipsine juostele.


Taip pat labai gražiai ir įdomiai žiūrisi tapetai aprėminti mediniu ar gipsiniu rėmeliu, likusią sienos dalį tapetuojant kitais tapetais ar tiesiog nudažant sieną.


Parenkant tapetų spalvą, atsižvelkite į tai kiek natūralios šviesos yra toje patalpoje ir kiek svarbu, kad ji išliktų šviesi. Miegamos paskirties kambariuose drąsiai naudokite tamsesnius tapetus.


Renkantis tapetus būtina atsižvelgti į užuolaidų, kilimų raštus ir spalvas, taip pat baldų ir šviestuvų stilių ir atspalvius. Tai nereiškia, kad spalva turi būti tokia pati, tieisog ji turi derėti. Kuo daugiau numatote ant sienos kabinti paveikslų, veidrodžių, sieninių šviestuvų – tuo ramesnius tapetus rinkitės. Jeigu siena numatoma be interjero elementų – drąsiai naudokite gausią ornamentiką, užpildančią tuščią sieną.


Skirtingose patalpose esantys tapetai turėtų tarpusavyje derėti ir spalviškai, ir stilistiškai.


Jeigu Jums reikalingas profesionalus dizaineris, kuris padėtų išsirinkti tapetus, susisiekite su mumis.