Tapetų kiekio skaičiavimas

tapetu-kiekio-skaiciavimas-1


Skaičiuojant tapetų kiekį, svarbu atsižvelgti derinami jie ar nederinami. Rulonų kiekį galima skaičiuoti tiksliai pagal tapetų juostas arba apytiksliai kvadratiniais metrais.


Nederinamų tapetų rašto nereikia derinti, lengviau sukaičiuoti jų kiekį ir šių tapetų panaudojimas ekonomiškesnis – lieka mažiau atraižų. Skaičiuojant tapetų kiekį rekomenduojama nusibraižyti sienos išklotinę, pasižymėti jos matmenis. Taip pat sužymėti joje esančių netapetuojamų plotų matmenis (langai, durys).

Pavyzdžiui tapetuojame vieną kambario sieną, kurios aukštis 2,7 m, ilgis – 6,5 m. 10,05 m ilgio ruloną padaliname iš 2,7 (patalpos aukštis). Gauname 3,7. Reiškia iš vieno rulono išeina 3 vientisos juostos. Ir nuo kiekvieno rulono lieka likutis -1,95 m (10,05 -3x2,7), kurį galima panaudoti plotui po/virš langų ar virš durų. 6,5 m ilgio sienai reikia – 13 juostų: 6,5:0,53=12,3 (53 cm - rulono plotis). Kadangi iš vieno rulono turime 3 juostas, tai visai sienai reikės 5 rulonų (13:3=4.3).


Derinami tapetai turi pasikartojantį ornamentą. Kad klijuojant tapetus skirtingų juostų ornamentai sutaptų - juos reikia derinti. Derinimo aukštis skiriasi priklausomai nuo tapetų rašto. Prie kiekvieno mūsų parduodamo tapeto nurodomas ornamento rašto pasikartojimo žingsnis, dar vadinamas raportu. Skaičiuojant reikiamą rulonų kiekį į tai būtina atsižvelgti.


Pavyzdžiui tapetuojant kambario sieną, kurios aukštis 2,9, ilgis – 6,5m. Raportas – 53 cm. Pirmiausia paskaičiuojame kiek nusipjauna atraižos nuo kiekvienos juostos: 2,9:0,53=5.5=6; 6x0.53=3.18. Kad ištapetuoti vieną juostą – susinaudos 3,18 m (2,9 juostos ilgis, 0,28 m – nusipjaus). 10,05 m ilgio ruloną padaliname iš 3,18. Gauname 3,16. Reiškia iš vieno rulono išeina 3 vientisos juostos. Ir nuo kiekvieno rulono lieka likutis -0,57 m (10,05 -3x3,16), kurį galima panaudoti plotui po/virš langų ar virš durų.


Jeigu tapetuojant patalpą pritrūkote tapetų, užsakant papildomą jų kiekį reikės nurodyti serijos kodą (jis būna parašytas kitoje tapetų pusėje arba ant pakuotės). Kitu atveju, gali nesutapti tapetų atspalviai. Jeigu taip nutiko, kad turite tuos pačius tapetus, bet su skirtingais serijos kodais, juos reikėtų klijuoti ant skirtingų sienų – kad toje pačioje plokštumoje glaudžiami tapetai sutaptų.


Internete galite rasti tapetų skaičiuoklių, kuriose reikia pasirinkti tapetų rulono matmenis ir suvesti dengiamų plotų ir juose esančių angų matmenis.

Sudėtingiau yra suskaičiuoti tapetuojamus plotus kai sienos yra netaisyklingos formos, pavyzdžiui šlaitinio stogo pastogėje esančios patalpos.


Jeigu kyla keblumų apskaičiuojant reikiamą tapetų kiekį, galite kreiptis į mus – padėsime. Jums tereikia el. paštu info@domusdecorus.lt atsiųsti tapetuojamų kambario sienų matmenis, taip pat jose esančių langų, durų ar kitų netapetuojamų elementų matmenis. Nurodykite ar bus tapetuojamos langų nišos, jeigu taip - kokio jos gylio. Taip pat būtinai paminėkite kuriuos tapetus išsirinkote, kad būtų žinomi rulono matmenys ir ornamento pasikartojimo žingsnis.