Interjero projektas prasideda nuo interjero stiliaus atskleidimo

2020 m. liepos 14 d.

Pradedant interjero projektavimo darbus pirmas dalykas, kurį turite atlikti – įvardinti savo interjero stilių. Geresnis savo stiliaus pažinimas yra puiki pradžia tiek nusprendusiems kurti savo namus patiems, tiek besikreipiantiems į interjero dizainerį.

Dirbdama interjero dizainere daugiau kaip 10 metų, pastebėjau, kad labai dažnai žmonės neteisingai įvardina savo pageidaujamą interjero stilių ir tai kokio rezultato jie tikisi iš interjero dizainerio. Sakydami, kad nori modernaus interjero gali galvoti tiek apie modernios klasikos, tiek apie šiuolaikinį, skandinavišką ar praėjusio amžiaus vidurio modernų stilių. Toks netikslumas gali prailginti darbus ir nuvesti projektą neteisinga linkme. Taigi, kad geriau suprasčiau kliento norus ir jo grožio sampratą, sukūriau interjero stiliaus testą, kuris padeda tiksliai ir greitai sužinoti kokioje aplinkoje žmogus jausis geriausiai. Tam užtenka vos 5 minučių jūsų laiko, tereikia pasirinkti patinkančias nuotraukas, per daug negalvojant. Jeigu kuriate bendrus poros namus, tai testą turėtumėte atlikti kiekvienas individualiai, nes supratimas apie tai kaip turi atrodyti jūsų svajonių namai gali išsiskirti. Tik turint rezultatus, juos palyginti ir ieškoti kompromiso.

Teste apžvelgiami 10 šiuo metu Lietuvoje populiariausių interjero stilių: skandinaviškas, šiuolaikinis, industrinis, vidurio amžiaus modernus, modernus glamūrinis, bohemiškas, kaimiškas, Prancūzijos įkvėptas, klasikinis ir modernios klasikos.

Atlikus testą pateikiami jums artimiausi 3 interjero stiliai ir jiems būdingi bruožai, kurių žinojimas padės susikurti to stiliaus interjerą. Taip pat įsivardinus kokio stiliaus bus jūsų  namai, bus daug lengviau pasirinkti baldus ir kitus interjero elementus, atsižvelgiant į tai ar jie yra jūsų pasirinkto stiliaus ar ne. Taip būsite tikri, kad pasirinkti pavieniai, jums patinkantys daiktai dera tarpusavyje.

Kadangi rezultate pateikiami net 3 jūsų mėgstamiausi interjero stiliai, tai iš jų galėsite pasirinkti vieną, kuris labiausiai atitinka jūsų turimą biudžetą, gyvenimo būdą, pastato vietovę ir eksterjerą. Taip pat keli variantai labai praverčia jei tarp šeimos narių yra skirtingų stilių gerbėjų ir vizija apie bendrus namus išsiskiria. Turint po 3 jums patinkančius variantus yra lengviau atrasti bendrą interjero stilių.

Drąsesniems ir labiau pasitikintiems savo kūrybiniais gebėjimais galimas derinimas dviejų ar daugiau interjero stilių. Maišant stilius, geriausia juos derinti kontrasto principu, tai yra rinktis priešingus. Puikiai žiūrisi derinamas dekoratyvesnis stilius su „švaresniu“, mažiau dekoro elementų turinčiu. Pavyzdžiui puikiai atrodytų skandinaviškas su bohemišku,  Prancūzijos įkvėptas su kaimišku, Vidurio amžiaus modernus su bohemišku ir industriniu. Tačiau egzistuoja ir tarpusavyje nesuderinamų stilių, pavyzdžiui modernus glamūrinis nederės su kaimišku ar bohemišku stiliumi. Galite rinktis ir maišyti tarpusavyje kiek tik norite skirtingų stilių, tačiau nepamirškite riboti spalvų paletę, kad išlaikyti interjero vientisumą.

 

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.