Kaip išsirinkti ir derinti tapetus?

2020 m. birželio 14 d.

Namų sienų paviršius užima didžiausią plotą, taigi sienų apdailos medžiagų parinkimas yra labai svarbi interjero projekto dalis. Kadangi tapetų pasirinkimas yra labai didelis, išskirsiu kelis svarbius dalykus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį juos renkantis.

Renkantis tapetus reikia nuspręsti koks bus jų stilius, raštas, spalva ir derinimo būdas.

   

Tapetų stilius turi derėti su visų namų interjero stiliumi. Kiekvienas stilius turi jam būdingą vaizdą, pavyzdžiui klasikiniai damasko raštai, moderniai klasikai būdingi ornamentai, Provanso stiliui būdingi gėlių motyvai. Glamūriniame interjere žiūrėsis žėrintys, aksominiai, siuvinėti  ar su Swarovski kristalais tapetai. Šiuolaikinio interjero stiliui būdingi vienspalviai, be ornamentų. Tačiau galimas ir stilių derinimas, pavyzdžiui šiuolaikinis interjeras, kuriame yra klasikos įkvėpti tapetai.

Parenkant tapetų spalvą, atsižvelkite į tai kiek natūralios šviesos yra toje patalpoje ir kokia tos patalpos paskirtis. Miegamuosiuose labiau tiks tamsių spalvų tapetai nei tarkim svetainėje. Taip pat tapetų spalvą reikia derinti prie kitų audinių, t. y. užuolaidų, kilimų, minkštų baldų, pagalvėlių.

Tapetų raštai vizualiai užpildo sieną, taip kaip tą padarytų kiti interjero elementai: paveikslai, veidrodžiai, lentynos, sieniniai šviestuvai. Kuo stambesnis ir ryškesnis raštas, tuo labiau reikia apgalvoti vietas kur bus tvirtinami ant sienos interjero elementai. Kaip nuotraukoje apačioje apgalvota šviestuvų ir tapetų rašto simetrija.

Patalpoms, kuriose ilgai neužsibūnate, pavyzdžiui holas ar laiptinė, galite rinktis išraiškingesnį tapetų variantą, kuris rizikuotų greitai nusibosti patalpose, kur praleidžiate daugiau laiko.

Išsirinkus tinkančius tapetus, svarbu apgalvoti jų derinimo būdą.  Vienais pasirinktais tapetais nebūtinai tapetuojamos visos keturios patalpos sienos. Paprastai tą pačią kolekciją sudaro keli skirtingų ornamentuotų raštų ir vieno spalvinio tono ar dryžuoti tapetai. Rinkitės stambesnio rašto, akcentinius tapetus vienai sienai, kurią norite pabrėžti, pavyzdžiui miegamojo siena prie lovos galvūgalio arba svetainės siena už sofos. Kitoms sienoms parinkite tos pačios ar artimos spalvos ramesnius  vienspalvius tapetus ar dažytą sieną. Taip būsite tikri, kad patalpa neatrodys vizualiai perkrauta.

Ta pati siena gali būti tapetuojama dviem skirtingais tapetais. Apatinė sienos dalis vertikalių juostų ar vienspalviais tapetais, o viršutinė dalis – gėlių ar damasko raštais. Jų jungimosi vieta gali būti apklijuota medine ar gipsine dekoro juosta.

Tapetais galima dengti netgi ne visą sieną. Dažnai naudojamas variantas  – tapetai  aprėminti mediniu ar gipsiniu rėmeliu, likusią sienos dalį tapetuojant kitais tapetais ar tiesiog nudažant.

Klasikiniuose ir modernios klasikos interjeruose dažnai tapetai derinami su medine sienų apdaila. Dalį sienos dengiant medinėmis panelėmis, dalį tapetuojant.

Skirtingose namų patalpose esantys tapetai turėtų tarpusavyje derėti ir spalviškai, ir stilistiškai.

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.