Nutolęs nuo miesto, su Prancūzijos kaimo nuotaika ir klasikinio stiliaus potėpiais interjeras

2020 m. rugpjūčio 1 d.

Kaip nėra vienodų asmenybių, taip ir suasmenintas, pritaikytas konkretiems žmonėms interjero stilius būna individualus. Noriu pasidalinti savo kurtu interjeru, kuriame gyvena jauni romantikai, mylintys gamtą ir istoriją pasakojančius daiktus.

Gyventojai. Jauna šeima, auginanti tris vaikus ir šunį, turintys savo ekologinį ūkį.

Vieta. Namas užmiestyje, vidurio Lietuvoje, apsuptas ganyklų, dirbamų laukų, už kurių driekiasi miškai ir teka Šušvės upė. Rekonstruoto namo vietoje stovėjo senas rąstinis namas, kuris buvo perprojektuotas, jį išplečiant ir perplanuojant vidaus erdves. Tai, kad iš seno namo pastatytas naujas, rodo šeimininkų pagarbą daiktams su praeitimi, tą justi galima ir visame interjere, nors dauguma baldų projektuoti ir gaminti pagal individualų užsakymą, tačiau vietą atranda ir iš antikvariato priglausti baldai bei smulkūs dekoro elementai išieškoti sendaikčių parduotuvėlėse.

Užduotis interjero dizainerei. Namų savininkai norėjo šviesių spalvų, natūralaus medžio jaukumo, praktiškumo, Prancūzijos kaimo detalių su romantiškais gėlių motyvais, tačiau namuose turėjo atrasti vietą ir medžioklės trofėjai.

 

Pirmame aukšte įėjus pro tambūrą, pasitinka talpi spinta su veidrodžiu, ši holo patalpa jungiasi su bendra svetainės/ valgomojo/ virtuvės erdve. Čia, kaip ir visos pirmo aukšto grindys, išklijuotos plytelėmis. Toks buvo priimtas sprendimas, kadangi vyksta daug judėjimo tarp lauko ir namų. Sendinto efekto kilimai skirti svetainės ir valgomojo zonoms atskirti ir suteikti joms jaukumo. Viso pirmo aukšto sienos dengtos medinėmis panelėmis derintomis su tapetų danga. Tai labai klasikinis sprendimas, kurį pratęsia žvakidės tipo kabantys ir sieniniai šviestuvai.

Virtuvės zona atskirta sala – baru, tai leidžia bendrą patalpą išlaikyti mažiau buitišką, tačiau visa šeima gali mėgautis laiku kartu. Virtuvės moderni šių laikų technika yra įmontuojama, paslėpta balduose, tas labai svarbu kuriant tokio stiliaus interjerą. Virtuvės ir kiti projektuoti baldai dažyti balta spalva su auksine patina, natūralaus medžio poroms paryškinti. Stalviršis – natūralios medienos. Valgomasis stalas su kėdėmis įsigyti antikvariate, buvo atnaujinti juos perdažant pagal kitų baldų spalvą. Langų uždengimui parinktos romanetės, derančios prie sienų tapetų ir naudojamos tik lauke sutemus. Dienos metu langas nedengiamas, kad matytųsi atsiveriantys gamtos vaizdai.

Pirmajame aukšte suplanuotas didelis vonios kambarys, kartu su pirtele. Vonios klasikinio stiliaus plytelės, atkartoja pirmam aukštui būdingą sienos sudalinimą.

Taip pat pirmas aukštas talpina darbo kambarį, kuris turi patekimą ir tiesiai iš lauko, kad užsukę darbo reikalais žmonės, galėtų patekti patogiai, greitai ir netrukdant kitiems namų gyventojams. Darbo kambarys solidžios klasikos, tamsios medinės panelės ir vyno raudonos damasko tapetų raštai. Talpi biblioteka ir rašomasis stalas su istorija – jo medienoje įstrigusi kulka. Tamsių spalvų fone dera auksinės šviestuvų detalės. Kambarys savo koloritu išsiskiria iš likusių namų, bet toks skirtumas padeda susikaupti darbui ir atitrūkti nuo namų reikalų.

 

Į antrąjį aukštą veda mediniai laiptai. Laiptinės sienai parinkti išraiškingi tamsesnių spalvų gyvūno kailio rašto tapetai. Tai yra praktiškas sprendimas, kuris atspindi ir namų gyventojų ryšį su gamta ir šeimininko pomėgį medžioti.

     

Antrasis aukštas talpina miegamuosius, vonios, drabužinės – skalbyklos ir bendrą holo zoną. Čia išklotos ąžuolo lentų grindys suteikia jaukumo ir natūralumo, malonu jomis vaikščioti basomis.

Antro aukšto holas suburia šeimos gyventojus ilgiems savaitgalio rytams. Pianinas interjere ne tik puošia erdvę, suteikia iškilmingumo, bet ir yra dažnai naudojamas. Taip pat palei langą suprojektuota talpi komoda, ant kurios numatyta vieta įsitaisyti su knyga ar žvelgti pro langą į tolimus laukus atsiveriantį vaizdą.

  

Miegamojo sienos dengtos romantiškomis smulkiomis gėlytėmis, tapetų margumui atsvarą suteikia vienspalviai balti baldai, nuslopinantys margumą.

 

Mergaičių kambaryje Prancūziško kaimo nuotaikos: smulkių gėlyčių tapetai, šviestuvai sendinto dažyto metalo su vynuogių lapų motyvais, klasikiniai baldai su drožiniais ir sendinimo efektu. Prie lango, kur daugiausia natūralios šviesos, stovi rašomasis stalas. Užuolaidų spalva parinkta pagal tapetų raštuose esančią spalvą. Laiptukai vedantys į antresolę jungia vaikų kambarius ir yra vaikų žaidimo vieta.

 

   

Berniuko kambaryje taip pat talpi spinta ir laiptai vedantys į slaptą vaikų erdvę – antresolę. Viena siena dekoruota klasikiniais raštais, kitoms parinktas neutralesnis smulkių langučių raštas. Kadangi kambarys yra su šlaitinėmis lubomis iškaltomis lentutėmis, kad erdvė išliktų vizualiai erdvesnė jos dažytos balta spalva, tačiau skaidriais dažais, kad matytųsi medžio tekstūra.

 

Antro aukšto vonios patalpa tęsia visam namui būdingą stilistiką, plytelės atrodo tarsi sienų filingai derinti su dryžuotais tapetais , grindų plytelės atrodo tarsi medžio lentutės. Šioje patalpoje įgyvendintas šeimininkės noras turėti dureles – langą, už kurio skalbyklos/ drabužinės patalpa. Todėl prieš dušą nusivilkus rūbus, galima mesti juos per šį langelį tiesiai į skalbykloje esantį skalbinių krepšį.

   

Knygos, žvakės, smulkūs dekoro elementai, metaliniai indai, džiovintos levandos, lauko gėlių puokštės padeda stiprinti ir tęsti Prancūziško kaimo stilistikos įspūdį. Tam puikiai tinka namų šeimininkės pomėgis atrasti daiktus naujam gyvenimui iš sendaikčių.

 

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.